Müzik Benim Hayatımın Ta Kendisi

Biyografim

Emrah Güllü, 1987 Yılında Elazığ’da doğdu. İlkokul, Ortaokul, Lise ve Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Fakültesi de dahil olmak üzere tüm öğrenimini Elazığ’da tamamladı. Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’nde “Müzikoloji Anabilim Dalında” yüksek lisans öğrenimini tamamladı.

2014-2015 Sezonunda katıldığı “O Ses Türkiye” yarışmasında finale kadar yükseldi. Aynı zamanda Fırat Üniversitesi Devlet Konservatuarında akademisyenlik yapan Emrah Güllü, yarışma sonrası müzik hayatına devam etme kararı vermiştir.

30 Ekim 2015’de “Emrah Güllü Müzik ve Sanat Evi”ni kurdu. Burada öğrenciler yetiştirmiş ve konservatuvara öğrenciler kazandırmıştır. 2019 yılında ise “Akustik Han” adında bir mekan açtı ve müzik hayatına sahne aldığı kendi mekanında sürdürmeye devam etmektedir.

Müzik öğretmenliği, müzik danışmanlığı gibi bir çok dalda görevler üstlenen Güllü, aynı zamanda ulusal kanallarda müzik programı yapmaya devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babası Emrah Güllü “Müziğin Hayatının Ta Kendisi” olduğunu söylemiş ve hayatını müzikle yaşamaya devam etmektedir…