Emrah Güllü’den özel Flüt kursu;

Emrah Güllü tarafından size özel olarak Flüt dersi almak istermiydiniz?Kaliteli bir ton elde edebilmek için flütü tutuş , doğru üfleme teknikleri ve diyaframı doğru kullanma çalışmalara başlarken en fazla önem verdiğimiz konulardır. Teknik parmak alıştırmaları , artikülasyon ve dil çalışmaları ve ton çalışmaları öğrencinin keyifli vakit geçirmesi hedeflenerek seçilen güncel ve eğlenceli parçalar üzerinde sürdürülür.

Emrah Güllü’den Gitar Kursu;

Klasik gitar oturuş ve tutuş şekliyle diğer gitar türlerinden  ayrılır. Akustik ve Flamenko gitar sağ bacak üstünde, Elektronik ve Bas gitar ayakta boyuna asarak  çalınırken;  klasik gitar sol bacak üzerinde, sağ kısmı yukarı doğru eğilimli bir açı yapacak şekilde  tutulur. Klasik gitarın diğer gitar türlerinden ayrılan bir diğer yanı ise icra sırasında tellerin pena ile değil, parmak ile çekilerek çalınıyor olmasıdır.

Emrah Güllü’den özel Piano Kursu;

Piyanoya başlarken öncelikle önem göstermemiz gereken doğru oturuş ve sağlam bir pozisyondur. Piyano; Sol ve Fa Anahtarı olmak üzere iki ayrı anahtarla çalınmaktadır. Nota eğitimini temel alan müzik eğitimiyle birlikte devam ettirilmesi gelişim sürecini kısaltacaktır. İsteğe göre klasik yada popüler müzik  repertuarından parçalar çalınabilir.

Emrah Güllü’den özel Klarnet Kursu;

İlk  başta önemli olan  çalgıdan kaliteli bir ton elde etmektir. Klarnetin Ses aralığı 3.5 oktavdır. Klarnetin en önemli özelliklerinden  biri, gürlük kontrolü bakımından son derece dayanıklı olmasıdır. Çok kısık ve çok gür sesle çalınabilir. Çalmak istenen müzik türü ve karakterine göre sol klarnet yada si b klarnet tercih edilebilir. İkisinin parmak pozisyonları ve çalma stilleri tamamen farklıdır.Sol Klarnet daha çok Türk Müziğinde , Si b klarnet ise daha çok Batı Müziğinde kullanılır.

Emrah Güllü’den özel Saksafon Kursu;

Saksafon bakır üflemeliler ailesinden bir çalgıdır. Soprano, alto, tenor ve bariton saksafon çeşitleri vardır. Bütün üflemeli çalgılarda olduğu gibi aynı perde üzerinden farklı sesler verir. Üzerinde on iki adet delik ve tuş vardır. Blues ve Jazz müziğinin vazgeçilmez enstrümanlarındandır. Türk pop eserleri içerisinde de çokça duyulabilir.

Emrah Güllü’den özel trompet Kursu;

Trompet, bilinen en eski üflemeli çalgıdır. Üzerinde üç adet piston bulunur. Bakır üflemeli ailesinden olan trompet, dudak hareketleriyle seslerin kalınlık ve inceliklerini verir. Bu sebepten, trompet çalmak isteyen bir kişinin, iyi bir diyafram çalışması, yanak kaslarını geliştiri hareketler ve dudak hareketleri çalışmaları yapması gerekir.

Emrah Güllü’den özel Keman Kursu;

Bu zor ama özel ve keyifli enstrumanın yolculuğunda doğru ve güzel bir sonuç alabilmek, tıpkı diğerlerinde olduğu gibi doğru sağ ve sol el tutuşu ile başlar.

Gereken teknik becerileri kazandırmak amacıyla egzersiz ve etütlere ek olarak, derslerdeki motivasyon ve hevesin devamını sağlayan güncel ya da klasik Pop’un yerli-yabancı ünlü örnekleri de çalışma programımızın içindedir.

Emrah Güllü’den özel Çello Kursu;

Çello diğer adıyla viyolonsel, yaylı çalgılar ailesindeki kalın sesli enstrümanlardandır. Türk müziği içerisinde Mesnevi ayinleri ve klasik Türk musikisi içerisinde çokça kullanılmıştır. Klasik batı çalgısıdır ve solo olarak kullanıldığı bir çok eser yazılmıştır. Viyolonsel, ebatları büyük olduğu için oturarak ve bacaklar arasına alınarak çalınır. İnsan sesine en yakın çalgı olarak bilinen enstrümanlarda biri çellodur.

Müzik ve Sanat Evimizden Görüntüler

Eğitimlerimizden Performanslar

Müzik Eğitimlerimize Kayıt Olmak İçin Acele Edin...

0533 414 10 90

İletişim Bilgileri

Sürsürü, Mustafa Uygur Blv 141/b, 23100 Elâzığ Merkez/Elazığ

Telefon(0424) 247 87 89